Köszöntőt mond: Sajgó Szabolcs SJ. A kiállítást megnyitja: Kákonyi Júlia iparművész. Közreműködik: Tran Viktória és Pataki Noémi, a Táncművészeti Egyetem hallgatói. Meghívott vendég: Csókay András. A beszélgetés témája: Az imaháttér szerepe a nagy kihívásokban.
Jelenleg nincs olyan időpont, amire jelentkezni lehet.
A kiállítás megtekinthető december 10-ig hétfői napok, november 1., 8., 9., 15. és 16. kivételével minden nap 15 és 18 óra között. /November 8-án és 9-én 16:30-18 és 17:00-18:00-ig/.
Muhari-Papp Sándor Balázs Álom és remény című életmű-kiállítása festményeket, grafikákat, orvosi szemléltető rajzokat sorakoztat fel. A kiállító ugyanis illusztrátorként több, mint 10 éve készít orvosi szemléltető rajzokat Dr. Csókay András idegsebésznek.
A Párbeszéd Házában látható kiállítás, és készülőben levő, november 16-án bemutatásra kerülő könyv egyaránt a betegségben szenvedő emberek álmainak, és az őket körülvevő szerető közeg gyógyító hatásának üzenetét hordozza. Az orvos mindent megtesz a beteg gyógyulásáért, de a felépüléshez az adott személynek saját magában kell megtalálni az új, akár az addigi elképzeléseihez képest magasabb rendű céljait. A barátok, rokonok, ismerősök jelenléte a folyamatnak az a kulcsfontosságú komponense, amely a betegnek reményt és erőt ad a gyógyuláshoz.
Muhari-Papp Sándor Balázs több, mint 30 évet felölelő életművének aktuálisan utolsó állomása a bangladesi sziámi ikerpár szétválasztását, valamint a 35 fős csapat féléves előkészületét ábrázoló rajzsorozat. Ahogy a művész fogalmaz, az orvoscsoport, és a gyerekekkel foglalkozó nagylétszámú segítő csapat hazaérkezése után a felépülésben fontos szerepe van a bangladeshi rokonok, ismerősök hozzáállásának, és a gyerekek élni akarásának, illetve a mindennapok örömteli megélésére való nyitottságának.
A sziámi ikrek szétválasztását a rajzokon túl Doba Krisztina fotográfus képei mutatják be.