A katolikus élet Svédországban és Finnországban Gustav Vasa királytól Krisztina királynőig. Magnus Nyman most magyarul is megjelent könyvének bemutatója. A könyvet bemutatja Kőrösiné Merkl Hilda (fordító). Házigazda: Sajgó Szabolcs SJ. A Kairosz Kiadó májusban megjelentetett kiadványa a helyszínen kedvezményesen megvásárolható.
Jelenleg nincs olyan időpont, amire jelentkezni lehet.
Minden vesztes leckét adhat a személy integritása iránti tisztelet, valamint az erkölcs, a szolidaritás és a lelkiismeret szerepéről a nemzet életében. Példájuk az objektív igazság és a jog keresésére ösztönözhet, amelyek létezését a hit megerősíti.
Természetesen a „vesztesek” különleges módon biztathatják az újból erősödő katolikus egyházat, amely az utóbbi évtizedekben a bevándorlás miatt jelentős mértékben növekedett, és jelenleg regisztrált tagjainak létszámát tekintve a legnagyobb „szabadegyház” Svédországban. A modern és jelenleg igen színes katolicizmusnak van létjogosultsága Svédországban, és nem elhanyagolható részét képezi az ország kulturális identitásának.
"A vesztesek története a reformáció korának történelmi kutatása nyomán, közel fél évezreddel az események után, az érem másik oldalát mutatja be. A hiteles történelem megismeréséhez az érem mindkét oldala, a szembenálló felek nézeteinek ismerete alapfeltétel. Erre a feladatra vállalkozott Magnus Nyman mára már népszerű, három kiadásbnan és négy fordításban megjelent, a Svéd Akadémia díjával kitüntetett könyve, melyet immár a magyar olvasók is kézbe vehetnek. Magnus Nyman könyve az 500 éves jubileumát ünneplő reformáció történetének vizsgálatához fontos új szempontokat és adatokat szolgáltat." Merkl Hilda, a könyv fordítója
"A történelmet megismerni kötelességünk mindaddig, amíg nem új lövészárkok ásása a célunk. A vallással vagy anélkül, jobban kell ismernünk közös múltunkat. A történelmi ismeretek remélhetőleg biztosabbá teszik jelenünket, s talán segítenek tisztábban látni a jövőt is, tehát egyszerűen nemcsak egy, hanem több perspektívára van szükségünk. Ha nem vagyunk tekintettel a "vesztesek" helyzetére, a történelemírás illúzióvá válik. A történelem a győztesek története lesz, ezért gyakran unalmas és irányított eseménysor, árnyalatok, sebek és élet nélkül. Sajnálatos módon az akkori kor szereplői alig hallgattak a mérsékelt hangokra. Talán nekünk sikerül valamit tanulnunk a történelemből, dialógusra törekednünk, és nem újból elkövetnünk a tegnapi hibákat." Magnus Nyman