Bak Zsuzsanna és Szőcs Petra dokumentumfilmje a Regina Mundi női ciszterci rendről
Jelenleg nincs olyan időpont, amire jelentkezni lehet.
1950-ben a szerzetesrendeket feloszlatták Magyarországon, de Emil atya és Gemma anya, hogy az üldöztetés éveiben
is összetartsák a közösséget néhány nővérrel együtt, akár egy civil család, Érdre költöztek.
A közösség tagjai gyárbanvagy hivatalban dolgoztak, kitüntetéseket szereztek, nyaraltak a Balatonnál vagy éppen színházba, moziba jártak, mint minden rendes lány. Esténként és hajnalban azonban zárt ajtók és lefüggönyözött ablakok mögött a monasztikus eszmény jegyében titokban folytatták a szerzetesi életet. Emil atya regulamagyarázatai indigóval gépelt papíron és magnószalagon jártak körbe az érdi és budapesti nővérek lakásai között, míg Gemma nővér lelki támogatásával és józan felelősségtudatával mutatott utat.
Az ÁVH végül 1967-ben csoportdossziét nyitott Bakonyiak fedőnév alatt az illegális tevékenység felderítésére. Így került egy megfigyelésre szánt kanapé az érdi monostor főkapujával szemben a bokor alá, meleg kávé az ÁVÓ-s kezébe a házkutatásnál, és az Édesanyának szólított Gemma nővér egy Wartburg személygépkocsi volánja mögé. Punk M. Gemma apátnő 73 éve elöljárója a rendnek. Az egyháztörténelemben ez példa nélkül áll.
Vezetése alatt a ciszterci nővérek Regina Mundi közössége a korszak egyik legerősebb, illegálisan fennálló csoportjává
érett szerzetesi életszentséggel és bátorsággal.
A film a Religion Today Film Festival Spirit of Faith nagydíj (2020), V. Ars Sacra Filmfesztivál rövid dokumentumfilm
kategória győztese (2020)
A film online vetítésére 2021.04.20-án 18:00 órakerül kerül sor, melyet a következő linken érhetnek el ITT majd ezt követően a beszélgetésre 19:00 órakor.
A vetítés utáni beszélgetés vendége Bak Zsuzsanna rendező, a beszélgetőtárs Mészáros Anett, a Magyarországi Szerzeteselöljárók Konferenciáinak Irodája kommunikációs vezetője és Gőbel Ágoston, a Magyar Katolikus Rádió szerkesztője.