magyar jezsuiták lelkiségi és kulturális központja
Mely értetek adatik - a Nemzetközi Eucharisztikus Kongrasszusra lelkileg hangoló műsor
Dukay Barnabás: a mindenség...ha megérinted... - két részlet, Rófusz FerencAz Utolsó Vacsora című animációs filmjének vetítése. Liszt Ferenc Via Crucis zeneműve Klukon Edit és Ránki Dezső előadásában. Erdő Péter bíboros személyes tanítása. A műsort beszélgetés követi a film alkotójával és az előadóművészekkel. Az esemény különösen is ajánlott a Kongresszus munkatársai és önkéntesei részére. Házigazda: Sajgó Szabolcs SJ.
Jelenleg nincs olyan időpont, amire jelentkezni lehet.
A részvétel visszaigazolt regisztrációhoz kötött.
Dukay Barnabás Érdemes-művész díjjal (2019) kitüntetett magyar zeneszerző, pedagógus, egyetemi tanár.
Rófusz Ferenc a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar rajzfilmrendező. A nevéhez fűződik az első magyarországi Oscar-díj, melyet az általa rendezett háromperces A légy című film 1981-ben kapott a legjobb animációs rövidfilm kategóriában.
Zárt körű vetítésen mutatták be Rofusz Ferenc Oscar-díjas rajzfilmrendező „Az utolsó vacsora” című legújabb animációját október 3-án a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Andrássy úti irodaházában, Budapesten. (...)
„Mindenre számítottam, csak arra nem, hogy ilyen közönség előtt mutathatom be a filmet” – fogalmazott Rofusz Ferenc, aki idén ötven éve kezdte meg pályafutását a Pannónia Filmstúdiónál. Legújabb munkájáról szólva elmondta: a film ötletét negyven évvel ezelőtt adta be a Pannónia Filmstúdióhoz, de akkor a bibliai téma miatt nem készülhetett el. Kiemelte: a Magyar Média Mecenatúra támogatásával elkészült filmen az eredeti tervekhez képest semmit nem változtattak, „minden kockája ugyanaz, mint amit negyven évvel ezelőtt storyboardként beadtam” – fejtette ki a rendező.
Bár a koncepció az eredeti, a film 21. századi technológiákkal, így 3D-animációval készült; a nyolcezer rajzot digitálisan készítették és színezték. A film egyik célja, hogy Leonardo da Vinci Milánóban látható freskójának kritikus állapotára hívja fel a figyelmet. Bár régóta dédelgette az elkészítését, az alkotó megjegyezte: „Negyven évvel ezelőtt elbuktunk volna ezzel a filmmel, mert képtelenség lett volna ilyen színvonalon megvalósítani.”
Az alkotás befejezéséhez a Magyar Művészeti Akadémia is hozzájárult, és ennek köszönhető többek között, hogy az animációs film zenéjét – manapság már ritka módon – élő zenekarral vehették fel.
Klukon Edit Liszt Ferenc-díjas zongoraművész és Ránki Dezső kétszeres Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar zongoraművész előadásában felhangzik Liszt Ferenc Via Crucis zeneműve.
Térkép
Loading ...
Hírfolyam
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.