A Nem Adom Fel Alapítvány Léleköntő Programja 2021. október 9-én egy szülőknek, pedagógusoknak és minden érdeklődőnek szóló szakmai napot tervez második alkalommal a Párbeszéd Házával együttműködve.
Célja, hogy előadásokkal, workshopokkal, egyéni tanácsadásokkal előmozdítsuk és támogassuk az autizmussal élő személyek és családjaik megértését, és hidat építsünk az autizmussal élő gyerekek ellátásában részt vevő, őket mindennapjaikban kísérő emberek között.
Jelenleg nincs olyan időpont, amire jelentkezni lehet.
"Szakmai Napunk alkalmával célunk az autizmussal és figyelemhiányos hiperaktivitás-zavarral (ADHD) élő gyermekek szüleinek és pedagógusainak megszólítása. A gyermek állapotának megértése és elfogadása rendkívül fontos ahhoz, hogy szülőként és/vagy szakemberként jól kapcsolódjunk az adott gyermekhez, elsajátítsuk az ő általa ismert, a világot számára biztonságosabbá és érthetőbbé tevő stratégiákat, partnerek tudjunk ezekben lenni jól segítve őt. Rendezvényünk ezért a „Nem vagyok egyedül, nem vagyok tehetetlen!” címet viseli. Szakmai Napunkat reggel közös Léleköntő beszélgetéssel kezdjük. Napunk hátralévő részében szakmai előadásokkal, sajátélményű workshopokkal, egyéni és csoportos mentálhigiénés és gyógypedagógiai tanácsadásokkal kívánjuk előmozdítani és elérni a szakmai tudásátadást; eszközöket adni a különböző nevelési helyzetek megoldásához; lehetőséget biztosítani a mindennapok során átélt nehézségek megosztására, feldolgozására.Hangsúlyos számunkra, hogy teret adjunk a szülők és pedagógusok közötti kommunikációnak, hidat teremtsünk közöttük azáltal, hogy az előadásokon és workshopokon való részvétellel, majd a záró kerekasztal meghallgatásával minél inkább betekintést nyerhessenek egymás nézőpontjaiba." A Léleköntő Program csapata
A napról szóló Léleköntő hírlevél ide kattintva olvasható!
Regisztráció és gyerekvigyázás
Kérjük, részvételi szándékát, ide kattintva jelezze! >>>
Ahhoz, hogy szülőként is minél többen részt tudjanak venni a programokon, személyes gyermekvigyázást isszervezünk. Szeretnénk kérni, hogy aki gyermekfelügyeletet szeretne kérni a gyermekének, szeptember 20-ig feltétlen jelentkezzen a fenti űrlapon keresztül.
Program
A táblázat megtekintése nagy méretben >>>
A programváltozás jogát fenntartjuk.
A workshopokra és tanácsadásokra az esemény napján, a helyszínen tudnak regisztrálni.
Önkéntesség
Mivel sok érdeklődőre számítunk, a nap lebonyolításához nagyon nagy szükségünk lenne önkéntesekre, akik vállalják, hogy részt vesznek egy néhány órás felkészítésen (szeptember 24-én délután 4-7 között), illetve a szakmai napon (október 9-én) egy teljes napon át segítenek nekünk abban, hogy a program zökkenőmentesen megvalósulhasson.
Elsősorban két típusú feladatra keresünk önkénteseket:
- gyermekfelügyelő önkéntesek, akik vállalják, hogy a helyszínen vigyáznak egy autizmussal élő gyermekre, akinek a szülei részt szeretnének venni a programon, de nem tudják másképpen megoldani a felügyeletet. Játékokat, játszó- és alvószobát, udvart biztosítunk!
- szervező önkéntesek - a program lebonyolítását segítő önkéntesek, akik elsősorban szervezési és adminisztrációs feladatokban segítenek minket (pl. regisztráció lebonyolítása, résztvevők eligazítása, stb.)
Az önkéntességhez autizmussal kapcsolatos tapasztalat nem szükséges, a szakmai nap előtt egy háromórás felkészítésen vesztek részt, ahol az alapítvány gyógypedagógusai mesélnek Nektek az autizmusról, a konkrét szervezési feladatokról, ha gyermekfelügyelőknek jelentkeztek, akkor pedig a Rátok bízott gyermekekről.
Ha szeretnél jelentkezni, ezen az jelentkezési űrlapon teheted meg:
Jelentkezem önkéntesnek! >>>
Hálásan köszönjük a segítséget!
Web