Újra találkozunk a Yojimbo-ban megismert zabolázatlan renegát harcossal, Sanjuroval június 2-án a Faludi 6.45 filmklubban. Akira Kurosawa második testőr-filmjéről Varsányi Ferenc rendezővel beszélgetünk...
A Párbeszéd Háza Faludi Galériájában id. Székács Zoltán : A Dunakanyar festője című kiállítás megtekinthető 2021. június 30-ig a következő időpontokban:
Cs-P-Sz 15:00-18:00-ig.
Előre egyeztetett időpontban lehetőség van a fent említett napokon kívül is, vagy akár András Székács- id. Székács Zoltán fia - vezetésével, maximum 12 fős csoportban is megtekinteni a kiállítást.
Kérjük, keresd fel Kákonyi Júliát, a Faludi Galéria Művészeti Vezetőjét: +36-30-289-3599.
Big Data? Ez valahogy Big Brother-ra rímel, és valamilyen disztópiát ígér. Pedig a szerzőpáros kellően lelkesedik az új „forradalmi” módszerért, amely egyebek között a tudományosság fogalmának teljes átértékelését, például a pontosság kultuszának elvetését, harangozza be.
2x2 nem feltétlenül 4, elég, ha 3,8 vagy 3,9. Némely rossz diák szemében ez jó hírnek tűnhet. Igen ám, de csak ha sokmillió adat áll rendelkezésünkre.
Kivételesen nagyszabású eseményre kerül sor 2021. június 9-én, szerdán 17:00 órától a Párbeszéd Házában. A magyar görögkatolikus egyház meghívására a keleti és a nyugati kereszténység kapcsolatáról tart előadást Kurt Koch bíboros, a Keresztény Egység Előmozdítása Pápai Tanácsának elnöke.
Dokumentumfilm 5 hazai parasportolóról, akik életükkel, teljesítményeikkel példát mutatnak arra, hogy a lehetetlennek tűnő lehetséges.
Milyen emberi erőforrásaink vannak?
Az egyház olyan, mint egy bánya. Az egyházban rengeteg kincs van, amit újra fel kell fedezni. Ezek a kincsek hihetetlen erőforrások. Minden egyes embernél, fontos hogy jól tudja a szakmáját. A humán erőforrás, akkor válik igazi erőforrássá, ha azok megfelelően képzettek.
Rendező: Wim Wenders (96 perc, 2018)
A menekülő szerelmesekről szóló road movie Csuja László rendező egyszerre költői és realista, punkosan karcos első játékfilmje. Június 16-án Csuja László Virágvölgy című filmjéről beszélgetünk a Faludi 6.45 filmklubban...
Bárhogy is próbáljuk letagadni és elkendőzni magunk elől, egyszer meg kell halnunk. Ez a tény egész életünket más megvilágításba helyezi. Az öröklét vár minket, örök boldogság vagy kárhozat, aszerint, ahogy éltünk, és ahogy meghalunk. Aki jól akar meghalni, annak jól kell élnie, és fel kell készülnie a halálra. Ebbe a mindennél fontosabb mesterségbe avat be minket Bellarmin Szent Róbert könyve, az eszkatológia, az „utolsó dolgokkal” (res novissimae) való foglalkozás rendkívül gazdag vallási-teológiai hagyományába illeszkedve.
Az Egyházi Fejlesztők és a Párbeszéd Háza közös kezdeményezésével nézzünk előre legalább tíz évet!
(Meglepetés videó külföldi előadóval.)
A film elkíséri a Máltai Szeretetszolgálat és a Symphonia Alapítvány munkatársait hátrányos helyzetű települések iskoláiba, ahol a zenetanárok iskolaidő után zenélni tanítják a mélyszegénységben élő gyerekeket, amivel sikerélményt és szocializációs mintát adnak nekik.
A megjelenő lemez zenei anyagát, Leidemann Sylvia elismert argentin-magyar származású zenetörténészünk kutatómunkájának köszönhetjük. Kutatásának célja, hogy az eddig még kiadatlan zenedarabok elérhetőek legyenek a nagyközönség számára is. A lemezen található dalok, a Pannonhalmi Musicotheca Jesuitica- Győri S.J Collegium, Győri Archívum Musicale Cathedralis és a Chiquitos Jezsuita Archívumból (Bolívia) származnak.
A zeneművek felhívják a figyelmet arra, hogy a helyi levéltárakban felbecsülhetetlen kulturális érték, barokk zenei örökség található, amelynek bemutatása a hallgatók zenei élményén túl, Isten dicsőségét szolgálja.
A koncerten ismert művek mellett válogatás hangzik el a verebi Végh család kottatárának ritkaságaiból.
A majdnem 12 éves Cyrilnek csak egy terve van: megtalálni az apját, aki egy gyermekotthonban hagyta őt...
A Dardenne fivérek Cannes-i Filmfesztiválon a Zsűri Nagydíjával kitüntettett filmjével zárjuk a Faludi filmklubok tavaszi félévét.